Najczęściej zadawane pytania:

 

Kiedy wykonać makijaż i fryzurę ślubną?

Mogę odpowiedzieć, że dowolnie, ale...z doświadczenia wynika, iż nie należy się spieszyć.Spotkanie próbne na rok lub kilka miesięcy przed uroczystością to nie jest dobry pomysł. Powodów jest kilka. Nastrój ślubny, który przychodzi z czasem zbliżania się daty ślubu, jest ważny,gdyż służy określeniu najlepszego wyobrażenia dotyczącego oczekiwań jakie mamy wobec swojego wizerunku.Panna jest już po przymiarkach sukni, jej drobnych korektach. Znamy już opcje fasonu welonu lub innych ozdób włosów.

Tu przechodzimy o aspektu natury technicznej- czyli wspomniane wyżej-już sprecyzowane detale stylizacji ślubnej,kolorystyka dodatków, butów i bukietu. To są istotne dla mnie informacje, w doborze kolorystyki makijażu- szczególnie kolor biżuterii, butów i bukietu.

Kształt i kolor bukietu,a także kwiaty w nim użyte to dla mnie kopalnia wiedzy przy doborze kształtu fryzury.

Bardzo modnym elementem są naturalne kwiaty we włosach- konstruując fryzurę muszę wiedzieć z jakich kwiatów będzie bukiet i podpowiedzieć jak je przygotować do wpięcia                 do włosów.

Podsumowując:

Drogie Panny! Jeśli nie ma przeszkód technicznych-związanych np.z odległym miejscem zamieszkania (zagranicą)- proszę, nie spieszmy się ze spotkaniem próbnym.

Poczekajmy na wiosenne, letnie, słoneczne światło- w takim lepiej ocenia się makijaż ślubny.    Na kilka miesięcy przed ślubem naprawdę nie ma tego pięknego nastroju przedślubnego,    który sprzyja wyborowi perfekcyjnie pasującego makijażu i fryzury.

Jak się przygotować do spotkania próbnego?

Włosy proszę umyć dzień wcześniej lub rano.Włosy w takiej kondycji są idealne do upięć.Nie nakładać dużo odżywki, by włosy nie były śliskie.

Proszę o zabranie ze sobą wsuwek dostępnych w drogeriach.ja dysponuję i daję w dniu ślubu profesjonalne wsuwki, które są bardzo mocne i świetnie sprawdzają się w ostatecznej wersji fryzury, ale nie próbnej, gdy na bieżąco dokonujemy poprawek.

Ważne:

W miarę możliwości proszę być wypoczętą i zrelaksowaną.To czas bardzo osobisty i nie może odbywać się w biegu lub późnym wieczorem.Wypoczęta twarz i umysł sprzyja dobremu wyglądowi i efektowi finalnemu spotkania próbnego.

Wymarzony wygląd fryzury i makijażu ma kluczowe znaczenie dla samopoczucia panny w ważnym dniu więc i spotkaniu próbnemu powinno towarzyszyć wyciszenie i relaks.

Co przygotować na spotkanie próbne?

Przede wszystkim wszelkie pomocne informacje, zdjęcia:sukni, bukietu, dodatków.               Można zabrać welon, ozdoby do włosów, toczki, opaski jakie planujemy do stylizacji.

Ważne:

Stylizacja ślubna/spotkanie próbne to nie metamorfoza.Proszę o przygotowaniee zdjęć inspiracji fryzur i makijaży, które odpowiadają wymarzonemu wizerunkowi i stylowi.

Ja chętnie doradzam w kwestii wyboru najbardziej pasującej indywidualnej stylizacji w oparciu o informacje o sukni i dodatkach, a także o cechy urody, długości/jakości włosów i proporcje sylwetki w wybranym modelu sukni.

Na czym polega spotkanie próbne?

Na spotkaniu próbnym wykonuję makijaż i fryzurę.

Omawiamy dodatki, miejsce wpięcia welonu, kwiatów i ozdób.

Doradzam także w temacie pielęgnacji cery-zabiegów kosmetycznych, które wykonuję,                 jak i pielęgnacji domowej.

Podpowiadam także, jak przygotować włosy pod względem koloryzacji i cięcia. Trzeba pamiętać, że długo zapuszczane włosy moga stracić formę i łatwość układania, czy skrętu.

Jeśli lubimy i planujemy mieć grzywkę proszę, by była odpowiednio przycięta na spotkanie próbne.

Ważne:

Najważniejsza jest dobra komunikacja.Proszę opowiadać mi o wszystkich oczekiwaniach, marzeniach dotyczących makijażu i fryzury.Co lubimy, co musi zawierać stylizacja, by Panna dobrze się czuła.

To są niezbędne i najważniejsze informacje dla mnie i warunek, by opracowana koncepcja        była trafna.

Mówić, rozmawiać, pokazywać inspiracje:to klucz do udanego i  owocnego spotkania.

Jak długo trwa spotkanie próbne?

Na spotkanie należy przeznaczyć około półtorej godziny. To czas optymalny, by spokojnie wybrać opcję dla siebie. Dłuższe spotkanie nie jest zalecane z uwagi na możliwe zmęczenie Panny, które nie sprzyja podjęciu decyzji.

Gdzie odbywa się spotkanie próbne?

Spotkanie próbne odbywa się w domu Panny Młodej lub w miejscu wcześniej ustalonym.

Polecam, by spotkania nie odbywały się w godzinach popołudniowych i wieczornych.

By najlepiej dobrać stylizację ślubną, buzia musi być wypoczęta, a światło dzienne jak najbardziej zbliżone do warunków będących podczas przygotowań w dniu ślubu.

Nie mam możliwości spotkań w inne dni i w weekendy z uwagi na specyfikę mojej pracy. Pracuję mobilnie,w plenerze, na sesjach zdjęciowych , a w weekendy na ślubach.

Pracę w weekendy ślubne przeważnie zaczynam bardzo wcześnie rano (nawet 4.30-5.30 rano z uwagi na dojazdy)i nie mam możliwości spotykać się próbnie po ślubach.

Podczas spotkań ślubnych jak i próbnych daję z siebie maksymalnie dużo poświęcenia, kreatywnego myślenia i pracy fizycznej.Nie mogę być na nich zmęczona.

Jak przygotować się w dniu ślubu?

Proszę by umyć włosy wieczorem przed ślubem lub rano-1-2 godz przed naszym spotkaniem.Jeśli planują Panie poranny prysznic, kąpiel, również proszę to zrobić przed moim przyjazdem.

W dniu ślubu czas biegnie bardzo szybko.Szanując napięty plan Pary Młodej w tym dniu mam precyzyjnie czasowo zorganizowaną moją pracę i bardzo proszę o współpracę w tym względzie.

Potrzebujemy spokojnego miejsca z dostępem do światła dziennego, gniazdko elektryczne(przedłużacz).

Proszę przygotować welon i wszelkie ozdoby, kwiaty, które mam wpiąć we fryzurę.

Jeśli są chętne inne panie na makijaż lub fryzurę,proszę zadbać by stawiły się w umówionym miejscu punktualnie.

Często podczas jednej soboty mam umówione kolejne spotkania z pannami i muszę przestrzegać umówionych wcześniej godzin spotkania.

Bardzo ważne:

Przed dniem naszego spotkania ślubnego proszę się upewnić, ze wszelkie dane adresowe                 i numer telefonu są poprawne.

Źle podana nazwa, numer ulicy czy telefonu może znacznie opóźnić mój przyjazd, co może wpłynąć na to, że nie będę mogła wykonać umówionej wcześniej usługi, gdyż stracę cenny          w tym dniu czas na szukaniu właściwej lokalizacji.

Proszę też bym miała możliwość kontaktu telefonicznego w dniu ślubu, bo zdarza się,                      że potrzebuję pomocy w zakresie dojazdu(nietypowa numeracja ulic, zamknięte ulice, przebudowy).

 

Zaliczka i czas do zastanowienia się po spotkaniu próbnym

Zaliczka pobierana jest w momencie rezerwacji terminu. Daje Pannom i mnie gwarancję rezerwacji spotkania w dniu ślubu. Jest ona rozliczana przy płatności za usługę w dniu ślubu.

Jest zwracana, gdy po spotkaniu próbnym w ciągu tygodnia Panna zrezygnuje ze wykonania przeze mnie makijażu i fryzury w dniu ślubu. Wpłacenie zaliczki nie wiąże się z żadnym ryzykiem- ostateczną decyzję panna podejmuje po spotkaniu próbnym i po poznaniu mojego stylu pracy.

Zaliczka przepada, jeśli nie zostanę poinformowana o rezygnacji w terminie do 2 miesięcy przed rezerwowaną datą lub w terminie przekraczającym tydzień po spotkaniu próbnym.

 

 

IMG_9084.jpg